D.U.K.

Kokia maksimali kemperio keliamoji galia ir kokia vairavimo kategorija reikalinga?

Visų mūsų nuomojamų kemperių bendroji masė yra iki 3500 kg, todėl vairuoti mūsų kemperius gali visi, turintys B kategorijos vairuotojo pažymėjimą. Kemperiai yra pakankamai didelių gabaritų automobiliai, todėl rekomenduojame juos vairuoti asmenims, turintiems bent 3 metų vairavimo stažą.

Vidutinė kemperio masė yra apie 2800 – 3000 kg, todėl keleivių ir jų bagažo svoris paprastai gali sudaryti apie 500-700 kg.

Kas įskaičiuota į nuomos kainą?

Skirtingos kemperių nuomos bendrovės į kemperio nuomos kainą įskaičiuoja skirtingus dalykus. Prieš susitariant dėl kemperio nuomos, rekomenduojame išsiaiškinti, ar žemiau nurodyti daiktai bei paslaugos įtraukti į kemperio nuomos kainą. Į mūsų siūlomą nuomos kainą įskaičiuota:

 • kemperio paruošimas kelionei ir instruktažas prieš išvykstant,
 • KASKO ir civilinės atsakomybės draudimas,
 • pagalba kelyje 24/7,
 • pakaitinis kemperis prireikus,
 • papildomi vairuotojai,
 • lauko baldai,
 • užpildytas 1-2 dujų balionai,
 • vandens bakas
Draudimai bei galiojimo teritorijos

Visi mūsų kemperiai yra apdrausti civilinės atsakomybės ir KASKO draudimais. Žalia korta galioja visoje geografinės Europos teritorijoje (išskyrus Airiją, Didžiąją Britaniją ir Kiprą, t.y. valstybes, kuriose eismas vyksta kairiąja kelio puse).

Kokie papildomi daiktai yra kemperyje?

Kemperyje yra tokie daiktai:

 • pilnas vienas arba du dujų balionai ir vandens bakas,
 • žarna vandeniui užpildyti,
 • elektros laidai prisijungimui prie 220V kempinge ar kitoje vietoje,
 • specialus WC skystis,
 • termo uždangalai langams,
 • lauko baldai: kėdės ir stalas,
 • specialios kaladės stovinčio kemperio horizontalumui užtikrinti;
 • KET rinkinys,
 • būtiniausia įranga pagalbai kelyje suteikti.

Patalynės (pagalvių, apklotų bei baltos patalynės), indų ir įrankių kemperiuose nėra, tačiau šiuos daiktus siūlome išsinuomoti atskirai.

Ką pasiimti į kemperį?

Prieš kelionę gali atrodyti, kad reikės galybės daiktų, tačiau siūlome neperspausti. Kemperio maksimali bendoroji masė yra iki 3500 kg., tad papildomai jūsų ekipažas bei jūsų daiktai gali sverti 500-700 kg.

Kelionės metu turėkite užkandžių, žaidimų, knygą, kompiuterį ar kitka, kad kelionė neprailgtų. Kelionėje galite naudotis 220V įtampa, tad jei vienu metu planuojate naudotis keliais prietaisais, turėkite prailgintuvą.

Kemperiuose garso įranga dažniausia būna tik priekinėje kemperio dalyje, kuri veikia su AUX ar Bluetooth jungtimis. Norėdami patogiai klausytis muzikos ar „podcasto” ir kemperio gale, turėkite bevielę kolonėlę.

Kemperyje jūs turėsite tiek lauko baldus, tiek markizę, tačiau patys pasirūpinkite apsauga nuo uodų, fakelais, griliumi ar kita įranga jaukiems vakarams.

Kaip susirasti kempingą?

Vakarų Europoje kempingų tinklas yra labai plačiai išplėtotas, todėl kelionės metu neturėtų kilti problemų rasti vieną jų. Tą patogiausa daryti su mobiliąja programėle: park4night

Kemperio šildymas ir maisto ruošimas. Kokiam laikui pakanka dujų?

Kemperyje yra dujų balionas, talpinantis 11 kg dujų. Skirtingais metų laikais pilnas dujų balionas išnaudojamas per skirtingą laiką. Dujų sunaudojimas priklauso nuo to, kiek laiko ketinate važiuoti ir kaip dažnai stoti kempinguose, kuriuose galima prisijungti prie išorinės elektros; kaip intensyviai ruošiamas maistas ir šildomas kemperis. Jei dujos naudojamos vien tik maisto ruošimui, jų paprastai pakanka 3-4 savaitėms, daug gaminantiems – 2 savaitėms. Jei dujos naudojamos maisto gaminimui ir šildymui:
I) kai oro temperatūra lauke ne žemesnė nei
5°C – 1 savaitei,
II) kai oro temperatūra lauke žemesnė nei 5°C – 3-4 dienoms. Tuo metu, kai kemperis nevažiuoja ir jis nėra prijungtas prie išorinės elektros, šaldytuvas šaldymui taip pat naudoja šiek tiek dujų.

Kokios talpos vandens bakas kemperyje? Ar galima gerti vandenį iš kemperio vandens bako?

Pilnas kemperio vandens bakas sudaro 100 l. Vandens iš kemperio vandens bako gerti nerekomenduojame, todėl siūlome iškeliaujant pasirūpinti geriamuoju vandeniu.

Kiek ilgai kemperio galimybės leidžia apsistoti ne kempinge?

Kemperyje yra du akumuliatoriai. Vienas – automobiliui, kitas – gyvenamajai daliai. Gyvenamosios dalies akumuliatorius naudojamas vidaus apšvietimui, vandens slėgiui palaikyti ir kitai įrangai. Jei kasdien nuvažiuosite bent 200 km, to pakaks pakrauti gyvenamosios dalies akumuliatorių, priešingu atveju kemperį vertėtų prijungti prie išorinės elektros. Jei planuosite apsistoti ne kempinge, dėl riboto kemperio vandens bako (100 l vandens) rekomenduojame tai daryti kas antrą vakarą arba prie vandens telkinio. Atkreipiame dėmesį, kad kai kuriose vietose kemperio stovėjimas naktį gali būti draudžiamas ar ribojamas, todėl būtina stebėti kelio ženklus.

Ar kemperyje galima naudoti/pakrauti įprastus buitinius prietaisus?

Taip, su tam tikrais apribojimais. Elektros įtampa kemperyje yra 12 V. Kiekviename kemperyje yra įtampos keitiklis iš 12 V į 220 V, kad kelionės metu galėtumėte kemperyje naudotis kompiuteriu, įkrauti telefono ar fotoaparato bateriją. Kempinge prijungus kemperį prie išorinės elektros, galėsite naudotis bent viena kemperyje esančia rozete, kurioje yra 220 V.

Patalynė, indai bei įrankiai

Patalynės (pagalvių, apklotų bei baltos patalynės) ir indų bei įrankių kemperiuose nėra, tačiau siūlome šiuos daiktus išsinuomoti atskirai. Rezervuodami kemperį,  perspėkite apie tai „Kemperijos“ atstovą ir mes pasirūpinsime, kad kemperis nuomai būtų perduotas kartu su patalyne ir indais bei įrankiais.